1.září 2020  |   Základní škola  |     |   586x  |

Pracuje ve složení: P.Víšek, J.Koukolová, A. Husáková

Nabízíme školu rodinného typu. Výhodou nízkého počtu žáků je výuka v malém kolektivu dětí v prostorných třídách, individuální přístup k žákům během vyučování i v mimoškolních aktivitách, dobré vztahy mezi žáky i pracovníky školy, vzájemnou komunikaci a spolupráci.

Důraz klade škola i na mimotřídní aktivity, nad rámec výchovně vzdělávacího standardu. Žáci mohou v letošním školním roce chodit do kroužků: angličtina, počítače, flétničky, keramika a náboženství.

Všichni žáci se účastní plaveckého výcviku v krytém bazénu ve Vysokém Mýtě.

Naše škola je umístěna v samostatné budově. Školu i vybavení školy se snažíme neustále opravovat a vylepšovat. V posledních letech se na budově školy vyměnila okna a dveře, opravila se střecha. V kuchyňce, kde se připravují svačinky a vydává oběd se vyměnila linka, lednička a nové police na nádobí byly vyrobené na míru. Na hřišti za školou máme místo antuky umělý povrch, který je i pod venkovním ping-pongovým stolem. Zvětšilo se pískoviště a vyměnil se i kolotoč. Ten starý nám už dosloužil. Hned vedle školy budeme mít menší parkoviště pro auta zaměstnanců nebo rodičů. V tělocvičně přibyly i nové prvky, které nyní často využíváme.

Zveřejněno: 27.10.2022
ŘEDITELSKÉ VOLNO

Ve čtvrtek dne 17. 11. 2022 je STÁTNÍ SVÁTEK, v pátek poté, tj.  18. 11. 2022, naváže ŘEDITELSKÉ VOLNO pro ZŠ i MŠ...

Moc děkujeme za pochopení:)! ZŘ

Zveřejněno: 7.4.2022
Zápis do školy

Zápis do ZŠ se uskuteční dne 7. dubna v 15.oo hod. v budově školy. Rodiče předškoláků již dostali potřebné tiskopisy. Na všechny budoucí prvňáčky se moc těšíme.

ER

Zveřejněno: 7.4.2022
Tisovské okénko

Přišlo jaro se sluníčkem, zem otvírá zlatým klíčkem. Všechno se raduje, zpívá a notuje, jaro vítá.

První pololetí tohoto školního roku bylo ukončeno v pondělí 31. ledna. Děti ten den dostaly výpis vysvědčení a v pátek 4. února si všechny užívaly jednodenní pololetní prázdniny. Všechny se pak s chutí pustily do práce, za kterou ve škole dostávají většinou pěknou odměnu a to v podobě hezkých známek.

Po více než půlročním čekání jsme se ve škole dočkali nového nábytku v horní třídě a v jídelně. Na dolní třídu a na družinu se nám už nedostalo peněz. Snad se v nejbližší době najdou nějaké finance, které by zajistily úplnou výměnu v ostatních učebnách. Předtím se ale musí nutně předělat elektroinstalace v chodbách a nezbytně nutná bude i výměna části parket v dolní třídě a následné obroušení zbývajících ploch.

Hned na začátku února jsme ukončili plavecký výcvik a žáci druhé třídy se seznámili s teorií dopravní výchovy. S lektorem z dopravního hřiště ve Vysokém Mýtě si celé dopoledne povídali o bezpečnosti silničního provozu. Praktická část je čeká v červnu, kdy v Mýtě na dopravním hřišti předvedou zručnou jízdu na svých kolech.

V polovině února menší žáky školy pozvaly děti z MŠ na moc hezkou pohádku. Děkujeme.

Čas ale běží jako voda a první jarní měsíc bude v mžiku za námi. Všichni se už těšíme na to opravdové jaro, které v těchto dnech přichází s celodenním svitem sluníčka a spoustou překvapení v přírodě.

Hned po jarních prázdninách na nás ve škole čekal projektový den s novinářkou Michaelou Veteškovou na téma Malý novinář. Všem se povídání o práci novinářů velice líbilo.

Program Zdravá 5 je mezi všemi dětmi velice oblíbený. Děti se zábavnou formou seznamují se správnou a zdravou výživou. Lektorka zdravého stravování mezi nás přijela 15. března.

O dva dny později k nám do školy zavítal člen taneční skupiny Dancing Crackers se svým tanečním programem, který předváděl a učil všechny žáky. Program měl mezi všemi veliký úspěch.

Celá škola se byla podívat v nově otevřené místní knihovně a někteří žáci se určitě stanou jejími pravidelnými čtenáři.

Je už také nejvyšší čas ve škole ve volných chvilkách připravovat vystoupení pro maminky k jejich květnovému svátku. Před vystoupením se ještě spolu s dětmi z MŠ koncem dubna slétneme na čarodějnickém rojení.

Všechny nás čeká hodně učení ve škole a spousta mimoškolních aktivit. Věříme, že vše zvládneme se ctí a odměnou nám všem budou hezké známky a pochvala za dobře odvedenou práci.

Eva Růžičková

Zveřejněno: 17.11.2020
Nové webové stránky!

Dnes jsme spustili nové internetové stránky naší školy!

Zobrazit vše

Základní škola a Mateřská škola Tisová, okres Ústí nad Orlicí